M. Šica vēstule Valsts prezidentam par V.S. Dalailamas vizīti Latvijā

Augsti godātais R.Vējoņa kungs!

Saeimas deputātu grupas Tibetas atbalstam uzdevumā, vēlos Jūs informēt, ka Latviju šī gada 10. un 11. oktobrī apmeklēs unikāla personība – Nobela miera prēmijas laureāts un budistu garīgais līderis Viņa Svētība Dalailama XIV.

Tikšanās ar V.S. Dalailamu, kura dzīve lielākai pasaules sabiedrības daļai asociējas ar dziļu gudrību un bezgalīgu līdzjūtību, ir liels gods. Šādu iespēju, pildot Latvijas Valsts prezidentes pienākumus, ir izmantojusi Vaira Vīķe-Freiberga. Vairākkārt ar Viņa Svētību ir ticies Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess un arī Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite.  Šī gada 15.jūnijā Baltajā namā ar V.S. Dalailamu tikās Amerikas Savienoto Valstu prezidents Baraks Obama.

Lūdzam Jūs, prezidenta kungs kā augstākajai Latvijas Republikas amatpersonai izmantot šo Latvijā radušos unikālo iespēju tikties ar Viņa Svētību Dalailamu.

Viņa Svētība Dalailama Latvijā, Rīgā, Skonto hallē dāvās zināšanas par budisma viedumu mūsdienu pasaulē. Mācības paredzētas plašai auditorijai, gan reģiona valstu budistiem, gan citiem interesentiem ne tikai no Latvijas, bet arī no kaimiņvalstīm – Igaunijas un Lietuvas, kā arī Krievijas, kur vairākas mazākumtautības – kalmiki, burjati, tuvieši – veido vēsturiskas Tibetas budistu kopienas.

Arī mēs, Tibetas atbalsta grupas piecpadsmit Saeimas deputāti, neskatoties uz Viņa Svētības aizņemtību un cienījamo vecumu, ceram uz iespēju tikties ar Viņa Svētību Dalailamu un uzdot viņam sev svarīgos jautājumus.

 

 

Ar patiesu cieņu,

Deputātu grupas Tibetas atbalstam grupas vadītājs                               Dr.  M.Šics