M. Bondars: Budžeta pieņemšanas process nav pieņemams!

Redzot, cik bezatbildīgi rīkojas valdošā koalīcija, uzspiežot 2015. gada valsts budžeta izskatīšanu veikt demokrātiskai valstij nepieņemami īsos termiņos, māc šaubas par 2015. gada budžeta kvalitāti un valdošās koalīcijas izpratni par atbildību savu vēlētāju priekšā.

Iepriekš Saeimas frakcijas “Vienotība” deputāte Solvita Āboltiņa norādīja, ka sagaida konstruktīvus priekšlikumus arī no opozīcijas deputātiem, taču šķiet, ka varas un pārākuma apziņa liedz izrādīt kaut mazāko interesi tos uzklausīt.

Šodien Saeimas kārtējās sēdes pārtraukumā tika sasaukta Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija, lai izskatītu likumprojektu “Par valsts budžetu 2015. gadam”, ko vēlāk pēcpusdienā bija plānots nodot Saeimas deputātiem izskatīšanai 1. lasījumā.

Komisijas sēdē tās vadītājs Kārlis Šadurskis faktiski liedza opozīcijas deputātiem uzdot jebkādus jautājumus ierēdņiem, kas ļautu precīzāk iepazīties ar likumprojekta būtību un tā ietekmi uz valsts iedzīvotājiem.

Latvijas Reģionu apvienības valdes priekšsēdētājs un komisijas loceklis Mārtiņš Bondars bija spiests šo sēdi atstāt pirms tās beigām, tā kā sēdes vadītājs K. Šadurskis tā vietā, lai veicinātu pilnvērtīgas debates, liedza M. Bondaram uzdot jautājumus Finanšu ministrijas ierēdņiem un ierobežoja debašu laiku līdz 5min katram deputātam par visu kopējo budžeta paketi. Vienlaikus tādējādi tika ierobežotas deputātu tiesības un pienākums pieņemt izsvērtus lēmumus.

Kā norāda Mārtiņš Bondars: “Šāds budžeta pieņemšanas process man nav pieņemams un tik ciniska attieksme pret opozīcijas deputātiem ir vienlaikus arī pļauka tiem vēlētājiem, kuri balsoja par mums. Tas, ka pēc vēlēšanām strauji krities atbalsts tieši Vienotībai, manuprāt, atspoguļo vēlētāju attieksmi pret šīs partijas biedru demonstrēto visatļautību.”