I.Bite (LRA). Valdības rīcība demogrāfiskās situācijas uzlabošanā ir neloģiska

Gribu atgādināt, ka Ministru prezidents regulāri uzsver, ka valdībai jābūt komandai, kas strādā visas sabiedrības, nevis dažādu politiskai elitei vairāk vai mazāk pietuvinātu interešu grupu labā. Analizējot šo, manuprāt, ļoti svarīgo un ar saturu piepildīto teikumu, man jāsecina: no vienas puses, valdības ministri runā, ka pensiju nauda būtu jāiegulda ceļu remontā, no otras puses, – ka ceļu remontā pensiju naudu no sociālā budžeta ieguldīt nav iespējams. Runā, ka jāatbalsta daudzbērnu ģimenes un it īpaši trešā bērna piedzimšana ģimenē. Taču, ieskatoties, tā teikt, pa atslēgas caurumu plānotajās nodokļu reformās, mēs redzam, ka vislielākie ieguvēji no tām būs bezbērnu ģimenes un bezbērnu minimālās algas saņēmēji.

Labklājības ministrija acīmredzot plānojusi kaut kā pievērsties sabiedrības novecošanas izaicinājumiem, taču tas nekādā veidā netiek saistīts ar demogrāfijas jautājumiem.
Turklāt, turpinot par šo pašu demogrāfiju, atkal jāteic, ka ar vienu roku mēs it kā kaut ko dodam, bet ar otru roku paņemam atpakaļ. Proti, no 2017.gada teju visos privātajos bērnudārzos valdības pieņemto lēmumu dēļ ir paaugstinājusies mācību maksa. Tādējādi atkal liekam ciest tiem vecākiem, kuru bērni kaut kādu iemeslu dēļ nemācās pašvaldību bērnudārzos.

Ko notiek ar bērniem, kuri palikuši bez vecāku gādības? Jāteic, ka vēl nesen Saeimai bija iespēja lemt par šo jautājumu, bet tajā brīdī Saeima izšķīrās, ka tomēr ģimenisks atbalsts un deinstitucionalizācija nebūs prioritāte vismaz tuvāko divu gadu laikā. Taču, ja mēs turpinām par izglītību, jāteic, ka būtu labi, ja tiem bērniem, kuriem nav šīs ģimeniskās aprūpes vai kuru aprūpi ir uzņēmušies kādi, kuri nav no viņu bioloģiskās ģimenes, tomēr būtu iespēja iekļauties izglītības sistēmā. Diemžēl šobrīd tas nav īpaši iespējams.