Vairāki LU profesori lūdz valdības veidošanu uzticēt Bondaram

Vairāki Latvijas Universitātes (LU) profesori aicina Valsts prezidentu Andri Bērziņu par Ministru prezidentu virzīt Latvijas Reģionu apvienības (LRA) līderi Mārtiņu Bondaru.

Kā aģentūru LETA informēja LU Medicīnas fakultātes Dermatoveneroloģijas katedras vadītājs, Andris Rubins, viņš un vēl pieci LU profesori – LU Medicīnas fakultātes Onkoloģijas katedras vadītājs Uldis Vikmanis, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra vadošā pētniece Astrīda Krūmiņa, LU Medicīnas fakultātes vadošais pētnieks Elmārs Zelgalvis un LU Kardioloģijas zinātniskā institūta direktors Andrejs Ērglis – kopīgā vēstulē Bērziņam vienojušies prasībā izvirzīt Bondaru par premjerministru.

Kā liecina Centrālās vēlēšanu komisijas dati, Rubins kopā ar Bondaru no LRA saraksta kandidēja 12.Saeimas vēlēšanās. Viņš bija izvirzīts kā sestais numurs Rīgas vēlēšanu apgabalā, kur vēlēšanu rezultātā palika 22.vietā, kļūstot par vienu no visvairāk svītrotajiem kandidātiem šajā apgabalā.

Profesori uzskata, ka pašreizējos apstākļos, kad Latvijai ir vajadzīga stabila, ilgtermiņa valdība, tikai Bondars no Saeimā ievēlēto partiju Ministru prezidenta kandidātiem ir spējīgs to izveidot, lai šī valdība varētu nostrādāt visus turpmākos četrus gadus, veicinot Latvijas uzplaukumu.

Tāpat aicinājumā tiek uzsvērts, ka iepriekšējā valdība nav spējusi nodrošināt pilnvērtīgu darbu. Turklāt profesori atgādinājuši esošās premjerministres publisko izteikumu par to, ka viņa nebūšot spējīga vadīt valdību visus četrus gadus.

Kā ziņots, LRA plāno sazināties ar visām pārējām piecām 12.Saeimā ievēlētajām partijām, lai tās aicinātu uz tikšanos. Ar politiskajiem spēkiem iecerēts apspriest gan priekšlikumu par tautas vēlētu prezidentu, gan pašvaldību plašāku iesaistīšanu sadarbībā ar valdību, gan ideju par pašvaldību vadītāju tiešajām vēlēšanām, iepriekš skaidroja LRA līderis Bondars.

Jau vēstīts, ka 12.Saeimā visvairāk mandātu ieguvusi partija “Saskaņa” – 24 deputātu vietas. “Vienotība” jaunajā parlamenta sasaukumā ieguvusi 23 mandātus, Zaļo un zemnieku savienība – 21, nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-”Tēvzemei un brīvībai”/LNNK – 17 vietas. Mārtiņa Bondara vadītā Latvijas Reģionu apvienība Saeimā ieguvusi astoņus deputāta mandātus, bet Ingunas Sudrabas vadītā “No sirds Latvijai” – septiņus.

Avots: www.la.lv

http://www.la.lv/vairaki-lu-profesori-ludz-valdibas-veidosanu-uzticet-bondaram/