“Reģionu Alianse” no partijas izslēdz Mārtiņu Bondaru

Partijas “Reģionu Alianse” šodien notikušajā valdes sēdē tika pieņemts lēmums par partijas biedra Mārtiņa Bondara izslēgšanu no politiskā spēka biedru rindām.

 

Konkrētais Mārtiņa Bondara lēmums un iesniegums ar lūgumu izslēgt viņu no partijas “Reģionu Alianse” bija likumsakarīgs pēdējā laika notikumu rezultāts − ņemot vērā, ka viņš jau ilgāku laiku darbojies pret partiju apvienības “Latvijas Reģionu Apvienība” (LRA) un paša pārstāvētās partijas “Reģionu Alianse” interesēm.

 

Mārtiņa Bondara darbība šajā laikā izpaudās centienos šķelt LRA – turklāt darot to partiju “Latvijas attīstībai” (LA) un “Vienotība” interesēs. Nekonsultējoties ar kolēģiem, viņš iesaistījās jaunas politiskas organizācijas veidošanā, kā arī vienpersoniski veda sarunas par sadarbību ar LA − partiju, kuras līderis Juris Pūce ir saistīts ar OIK skandālu, jo gan Kampara, gan Pavļuta laikā, būdams Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs, arī viņš ar savu parakstu apstiprināja uzņēmumiem izsniegtās OIK licences.

 

Savukārt Mārtiņš Bondars, kurš Rīgā publiski it kā cīnās pret Saskaņu, bija tas, kurš personīgi devās uz Liepāju, lai veicinātu Saskaņas nokļūšanu Liepājas pašvaldības koalīcijā. Ņemot vērā paša M.Bondara izteikumus attiecībā uz Saskaņu − ka ideoloģisku atšķirību viņam ar šo partiju neesot, izņemot nacionālās drošības un ekonomikas attīstības jautājumos, kas gan neskarot pašvaldības darba kārtību, − jāsecina, ka faktiski šī publiskā poza nebūt nav patiesa.

 

Turklāt, piesakot sevi kā LRA pārstāvi, Mārtiņš Bondars Liepājā kontaktējās ar “Gods kalpot Latvijai” pārstāvjiem, lai vestu separātiskas sarunas par apvienošanos startam 13.Saeimas vēlēšanās.

 

Andrejs Ence, partijas “Reģionu Alianse” priekšsēdētājs: “Šie ir tikai daži no pārkāpumiem pret partiju un tās biedriem, ko ‘paveicis’ Mārtiņš Bondars, nemaz nerunājot par to, ka viņš nopludināja citas partijas pārstāvim “Reģionu Alianse” iekšējās lietošanas dokumentu. Tāpat mums ir nesaprotams viņa balsojums Rīgas domē par azartspēļu zālēm, pikets ar plakātu krievu valodā un saukli no kriminālo aprindu leksikas, kas būtībā parāda M.Bondara attieksmi pret paša pārstāvēto partiju kopumā. Savukārt, ņemot vērā viņa aktivitātes medijos, − nomelnojot LRA, līdz ar to arī “Reģionu Alianse”, − tiešā veidā tiek ietekmēta mūsu partiju apvienības un jaunpienākušo sadarbības organizāciju/biedrību reputācija sabiedrības acīs. Uzskatu, ka mūsu lēmums izslēgt Mārtiņu Bondaru no “Reģionu Alianse” ir pamatots un nepieciešams, lai partija turpmāk varētu darboties saliedēti Latvijas iedzīvotāju interesēs un atbilstoši tam, ko esam solījuši saviem vēlētājiem.”