Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija atbalsta PPA “Latvijas Reģionu Apvienība” (LRA) grozījumus par atklātu Valsts prezidenta ievēlēšanu

Inga Bite, LRA frakcijas 12.Saeimas deputāte, Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas pārstāve: “Mūsu komisija ir pirmā no visām Saeimas komisijām, kas ir izskatījusi LRA virzītos grozījumus Latvijas Republikas Satversmē, kas paredz, ka Valsts prezidenta ievēlēšana Saeimā notiek atklāti. Līdz šim balsojums par Latvijas augstāko amatpersonu ir vienīgais, kas tiek slēpts no sabiedrības, un Saeimā joprojām notiek aizklāti. Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien ar 5 balsīm “par” un 2 atturoties (ZZS) atbalstīja LRA virzītos grozījumus.”

Ņemot vērā, ka Valsts prezidenta ievēlēšanas kārtības maiņai ir nepieciešami grozījumi Latvijas Republikas Satversmē, šis jautājums tika nodots izskatīšanai visām Saeimas komisijām, par atbildīgo nosakot Juridisko komisiju. Tieši tā un īpaši komisijas vadītājs Gaidis Bērziņš (VL-TB/LNNK) ir atbildīgs par jautājuma virzīšanu izskatīšanai komisijās. Pašlaik varam secināt, ka tas notiek ļoti lēni, tāpēc LRA atkārtoti aicina nekavēt grozījumus, kas paredz atklātu Valsts Prezidenta ievēlēšanas kārtību. Jautājuma atlikšana un novilcināšana līdz Saeimas vēlēšanām ir sabiedrības muļķošana un necieņas izrādīšana mūsu valsts iedzīvotājiem.