LRA tiksies ar VARAM ministru K. Gerhardu par atkritumu apsaimniekošanu

Trešdien, 20.septembrī, plkst. 14:00 Latvijas Reģionu Apvienības (turpmāk – LRA) Saeimas frakcija ir uzaicinājusi uz frakcijas sēdi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Kasparu Gerhardu, Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes direktori Dainu Kalēju un vairākus pašvaldību vadītājus.

Šogad notikuši jau vairāki nopietni incidenti atkritumu apsaimniekošanā, kas apliecināja, ka nozarē ir problēmas – ilgstošas un, iespējams, sistēmiskas. Lai uzzinātu iemeslus notikušajiem skandalozajiem pārkāpumiem atkritumu apsaimniekošanā un pārraudzībā, LRA lūgs ministra skaidrojumu situācijai, kurā šobrīd Latvija no “zaļas” valsts pārvērtusies par “atkritumu lielvalsti”.
Atkritumu apsaimniekošanas politika Latvijā, Valsts vides dienesta atbildība par nespēju veikt atkritumu ievešanas kontroli no ārvalstīm, nelegālo atkritumu izgāztuvju veidošanas Latvijā un nepietiekama normatīvā aktu bāze efektīvai kontrolei un vides katastrofu seku novēršanai – šie un citi jautājumi tiks skatīti LRA frakcijas sēdes laikā .
LRA atgādina, ka VARAM publiski definētais darbības virsmērķis “ir nodrošināt zaļu, iedzīvotājiem pieejamu un līdzsvaroti attīstītu valsti”, savukārt vīzija paredz “atvērtu un profesionālu valsts pārvaldes iestādi, kurā strādā “zaļi” domājoši darbinieki, kuri spēj mainīties līdzi laikam, sniedz iespējas un rada priekšnoteikumus iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanai un pakalpojumu pieejamībai.”

“Likumdošana stingri nosaka VARAM atbildības un funkcijas, to nepildīšana apdraud Latvijas iedzīvotāju drošību un veselību, vides un dzīves kvalitāti. Tādēļ mūsu, deputātu, pienākums ir noskaidrot cēloņus satraucošajiem pārkāpumiem atkritumu apsaimniekošanā – vai tā ir bezdarbība, nekompetence vai nespēja pārraudzīt ministrijas pārziņā esošo institūciju kvalitatīvu darbību – lai turpmāk novērstu jebkādus potenciālus vides un cilvēku apdraudējumus, kas var izvērsties katastrofā ” norāda Latvijas Reģionu Apvienības Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Nellija Kleinberga.

Jautājumi ministram ir ne vien deputātiem, bet arī vairākiem pašvaldību vadītājiem, kuri rīt dosies uz Rīgu, lai kopā ar frakcijas pārstāvjiem piedalītos sanāksmē. Frakcijas sēdē piedalīsies Babītes novada domes priekšsēdētājs, partijas Reģionu Alianse valdes priekšsēdētājs Andrejs Ence, Ozolnieku novada domes priekšsēdētājs Dainis Liepiņš, Rīgas plānošanas reģiona attīstības padomes priekšsēdētājs, Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs, Rūjienas novada domes priekšsēdētājs Guntis Gladkins, Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums, Reģionālo attīstības centru apvienības valdes priekšsēdētājs, Vidzemes partijas priekšsēdētājs, Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.