LRA sāk gatavoties nākamajām Saeimas vēlēšanām

Vakar kopā sanāca Latvijas Reģionu apvienības (turpmāk – LRA) Pārstāvju sapulce,  Saeimas deputātu frakcija  un Reģionu Alianses (turpmāk – RA) valdes locekļi, lai uzsāktu gatavoties nākamajām Saeimas vēlēšanām. Sanāksmes laikā tikai pieņemti vairāki atbildīgi un nozīmīgi lēmumi attiecībā uz sadarbības principiem ar citiem politiskajiem spēkiem.

Sapulces dalībnieki izvērtēja iepriekšējās Saeimas vēlēšanu un pašvaldības vēlēšanu rezultātus, lai izlemtu, vai līdzšinējā darbības stratēģija ir attaisnojusies. Darba kārtībā bija arī jautājumi par sadarbības formu ar tām partijām un biedrībām, ar kurām varētu veidot kopēju sarakstu dalībai 13. Saeimas vēlēšanās.

Nellija Kleinberga, LRA valdes priekšsēdētāja:

“LRA kā jauna politiskā apvienība tika ievēlēta Saeimā jau pirmajās vēlēšanās, savukārt pašvaldībās tā ir otra spēcīgākā politiskā organizācija Latvijā ar 233 deputātiem, līdz ar to rezultāti vērtējami kā veiksmīgi. Tas liecina par to, ka Latvijas iedzīvotāji atpazīst LRA un uzticas tās pārstāvjiem, tādēļ būtu tikai loģiski vēlēšanās piedalīties ar esošo nosaukumu – Latvijas Reģionu apvienība. Konceptuāli netiks mainītas arī iepriekš definētās vērtības, kas dibināšanas laikā apvienoja LRA dalībniekus un ar kurām apvienība uzrunāja vēlētājus, gatavojoties 12. Saeimas vēlēšanām. Nākamajās Saeimas vēlēšanās LRA jāsadarbojas tikai ar tām partijām, biedrībām un politiķiem, ar kuriem mums ir kopēji mērķi un vērtības.”

Sanāksmes laikā tika pieņemts lēmums, ka LRA vēlēšanās piedalīsies kopā ar citām partijām un biedrībām, iepriekš parakstot sadarbības līgumu.  Pirmais līgums vakar tika apstiprināts un noslēgts ar politisko kustību Sabiedrība Centriskai politikai (SCP), kuru pārstāvēja valdes priekšsēdētājs Edvards Smiltēns. Plānots, ka nākamajā sanāksmē tiks noslēgti vairāki citi sadarbības līgumi, kuri šobrīd ir jau iesniegti Pārstāvju sapulcei izvērtēšanai.

LRA iestājas par visu Latvijas iedzīvotāju labklājību un uzskata, ka ikvienam Latvijā ir tiesības būt pienācīgi atalgotam par savu darbu un piedzīvot cienīgas, nodrošinātas vecumdienas. Ģimene ir pamatvērtība un valsts pamats.

Iedzīvotājiem ir tiesības saņemt atbilstošu veselības aprūpi un palīdzību grūtā situācijā, valstij jānodrošina kvalitatīva izglītība ne vien skolas vecumā, bet arī iespēja papildināt savas zināšanas un prasmes mūža garumā. LRA mērķi ir panākt amatpersonu atbildību, paredzamu un taisnīgu nodokļu sistēmu, drošu vidi, vienmērīgu reģionu attīstību un sakārtotu infrastruktūru.