LRA pieprasa A. Ašeradenam atrisināt jautājumu par nepamatoti augstām elektroenerģijas cenām

Partiju apvienība “Latvijas Reģionu Apvienība” (LRA) pieprasa ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam divu nedēļu laikā atrisināt situāciju ar nepamatoti augstiem elektrības rēķiniem. Ja tas netiks izdarīts, šā gada 1. marta Saeimas sēdē 10 LRA deputāti iesniegs demisijas pieprasījumu ekonomikas ministram.

 

LRA uzskata par pamatotu un atbalsta zemnieku un lauksaimnieku prasību atcelt obligātās iepirkumu komponentes (OIK) fiksēto maksājumu par jaudu. Elektrības sadārdzinājums par 40 – 80%, ko tas veicinājis, ir neadekvāts un var ietekmēt uzņēmēju spēju pilnvērtīgi strādāt un konkurēt tirgū, jo elektroenerģijas cenas ir visas Latvijas tautsaimniecības stūrakmens.

 

Nellija Kleinberga, LRA Saeimas frakcijas priekšsēdētājam: “Nav pieļaujama situācija, kurā uzņēmēji spiesti maksāt par Ekonomikas ministrijas pieļautajām kļūdām zaļās enerģijas atbalsta ieviešanā. Vērojot, kādu iespaidu uz Latvijas zemniekiem un lauksaimniekiem, kā arī katru no mums, atstājusi pašreizējās valdības darbošanās, jāsecina – sabiedrība ir nemitīgi maldināta: sākot ar solītajiem atvieglojumiem pēc nodokļu reformas ieviešanas, jo tagad ir redzams, ka viss neaizsargātākā sabiedrības daļa – jaunās ģimenes un māmiņas – cieš finansiālus zaudējumus. Un beidzot ar uzņēmējiem, kuri ir spiesti maksāt nepamatoti un neattaisnoti lielus elektrības rēķinus. Pašreizējā Ekonomikas ministrijas rīcība, grauj jebkādu ticību tam, ka netraucēta, mierīga un prognozējama uzņēmējdarbība Latvijā vispār ir iespējama.”

 

Uzticība valdības darbam nekad nav bijusi augsta, taču, ja uzņēmējs sakarās ar tik klaju viņu interešu neievērošanu un maldināšanu, mēs nevaram no viņiem prasīt godprātīgu darbu, kā arī tas palielina ēnu ekonomikas pieaugšanas risku. Atbildība šajā gadījumā, ir jāuzņemas tieši ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam.

 

“”Latvijas Reģionu Apvienība” pārstāv reģionu iedzīvotājus, kuru viena no galvenajām nodarbēm ir tieši saistīta ar lauksaimniecību un zemkopību, nevaram nereaģēt uz radušos situāciju. Tāpēc mēs nelūdzam ekonomikas ministram skaidrojumu, bet pieprasām konkrētu problēmas atrisinājumu,” uzsver Nellija Kleinberga.