LRA pārliecināti par sekmīgu startu pašvaldību vēlēšanās

8.aprīlī Mārupes Kultūras nama zālē bija sapulcējušies vairāk kā 200 Latvijas Reģionu Apvienības pašvaldību deputātu kandidāti un atbalstītāji, lai Forumā “Reģionos ir spēks!” uzklausītu LRA līderus, kas klātesošajiem iezīmēja priekšvēlēšanu situāciju Latvijas novados un LRA nozīmīgo lomu turpmākajā Latvijas novadu attīstībā kopumā, kā arī neformālā gaisotnē diskutētu par jautājumiem, kas saistīti ar vēlēšanām.

Forumu atklājot, LRA Pārstāvju sapulces priekšsēdētājs Guntis Gladkins norādīja, ka no ikviena aktivitātes un darbošanās pašvaldībās būs atkarīgs tas, kāda izskatīsies tālākā Latvijas attīstība. Viņš arī izteica gandarījumu, ka no šobrīd LRA un apvienību veidojošajām partijām uz šī gada pašvaldību vēlēšanām pārstāvniecība novados būs izaugusi no 40 uz 60 novadiem, kuros plānots iesniegt LRA deputātu kandidātu sarakstus.

LRA Saeimas frakcijas deputāts Juris Viļums klātesošos aicināja startu pašvaldību vēlēšanās uztvert kā maratonu, jo jau nākamgad LRA būs jāgatavojas startam gaidāmajās Saeimas vēlēšanās, bet pēc tam Eiroparlamenta vēlēšanās. Savā uzrunā, ieskicējot situāciju Latgales vēlēšanu apgabalā, J. Viļums klātesošajiem atgādināja, ka šobrīd nevienā novadā Latgalē LRA nav pārstāvēta. Tāpēc Latgalē, veidojot sarakstus 11 novados, uzsvars likt uz sistemātisku darbu un maksimālu jauniešu iesaisti, kas apvienojušies biedrībā “Latgales spēks”.

LRA Valdes loceklis Jānis Vilnītis, kas klātesošajiem sniedza ieskatu par gatavošanos vēlēšanām Liepājā un Kurzemes vēlēšanu apgabalā kopumā, norādīja, ka arī biedrība “liepājnieki” izvēlējusies sadarbību ar Latvijas Reģionu Apvienību, galvenokārt tā iemesla dēļ, ka LRA pārstāv reģionus ne tikai vārdos, bet ikdienā. Ikdienā kontaktējoties ar cilvēkiem dažādos Latvijas reģionos un ikdienā tiekoties klātienē ar cilvēkiem Latvijas novados un pilsētās, iepretim citiem politiskiem spēkiem, kas par cilvēkiem atceras tikai reizi četros gados. Otrkārt, par labu LRA runā tas, ka ikdienas dzīve un reģionu attīstība netiek vadīta no Rīgas, bet gan cilvēkiem, kas strādā novados, ir tiesības un pienākums rūpēties par vidi sev apkārt un novadu turpmāko  attīstību.

Rihards Melgailis, kas ilgus gadus bijis Vecumnieku novada domes vadītājs, bet pēdējo pus gadu ir LRA Saeimas frakcijas deputāts, runājot par Zemgales vēlēšanu apgabalu, klātesošajiem norādīja, ka joprojām aktuāls ir teiciens – ko sēsi to pļausi. R. Melgailis norādīja, ka īpaši aktuāli tas ir vēlēšanu kontekstā, domājot par LRA pārstāvniecību novados ilgtermiņā. No 26 pašvaldībām Zemgales vēlēšanu apgabalā, LRA šobrīd ir pārstāvēta sešos novados, taču 2017. gada pašvaldību vēlēšanās LRA deputātu kandidāti startēs 9 novados un divās pilsētās – Jelgavā un Jēkabpilī.

LRA Pārstāvju sapulces priekšsēdētāja vietnieks Vents Armands Krauklis video sveicienā LRA Foruma dalībniekiem akcentēja, ka pašvaldību vēlēšanas ir svarīgas gan lokāli, gan nacionālā līmenī, jo valdošā koalīcija cenšas cilvēkiem stāstīt, ka pašvaldības ir reformu bremzētāji, kā dēļ nevar sakārtot skolu tīklu (ar to saprotot skolu slēgšanu), grūti reformēt slimnīcu tīklu (ar to saprotot slimnīcu slēgšanu), kāpēc nodokļu reforma ir grūta un sarežģīta. Viņš arī norādīja, ka pašvaldības, kas atrodas vistuvāk cilvēkiem, ir tās, kas vislabāk pārzina vietējo cilvēku vajadzības. Tāpēc LRA ar savu fokusu uz reģioniem, ir nozīmīgs politiskais spēks. V. A. Krauklis norādīja, ka no tiem lēmumiem, kas tiek pieņemti Saeimā, ir atkarīgs, kā dzīvos cilvēki pašvaldībās. Un, ka no LRA šī gada starta pašvaldību vēlēšanās būs atkarīgs arī nākamā gada rezultāts Saeimas vēlēšanās.

Raksturojot situāciju pašvaldību vēlēšanās Rīgā, LRA Valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars klātesošajiem norādīja, ka neviena pilsēta, tāpat kā neviens novads, nav mūžīgi. Nākotni šīm vietām nodrošina cilvēki. M. Bondars pauda savu pārsteigumu par Latvijā esošajiem politiskajiem spēkiem, kuri nemaz nedomā nopietni piedalīties Rīgas vēlēšanās un ir nolēmuši sūtīt uz tām dublierus, atstājot Rīgu tiem, kuri to ir padarījuši par netaisnīgu vietu, kur dzīvot, strādāt un nodarboties ar uzņēmējdarbību. Runājot par izaicinājumu konkurēt ar pašreizējo Rīgas domes vadību, M. Bondars norādīja, ka viņš ir pārliecības pilns cīnīties par uzvaru Rīgā. LRA Valdes priekšsēdētājs norādīja, ka LRA pienākums ir pārliecināt rīdziniekus, ka balsojums par mums ir balsojums par citādāku Rīgu – par taisnīgu un godīgu Latvijas galvaspilsētu!

Foruma noslēgumā LRA Pārstāvju sapulces priekšsēdētāja vietnieks Andrejs Ence izteica cerību, ka pēc sekmīga starta pašvaldību vēlēšanās šogad, LRA varētu pievienoties vēl citas reģionālās partijas, ar kurām darbs tika uzsākts jau 2014. gadā. Tāpat A. Ence atzīmēja, ka pirmo reizi LRA startēs visos Latvijas kultūrvēsturiskajos novados un Rīgā. Norādot, ka pēdējo trīs gadu laikā LRA ir izveidojies par nopietnu politisko spēku ar savu mugurkaulu un savām vērtībām un pauda pārliecību par sekmīgu startu pilsētu un novadu pašvaldību vēlēšanās.

LRA foruma “Reģionos ir spēks!” video ieraksts pieejams: https://www.facebook.com/latvijasregionuapvieniba/videos/1786191721641542/