LRA Ministru prezidenta kandidāts būs E. Smiltēns

Šodien notikušajā “Latvijas Reģionu Apvienība” (LRA) forumā tika prezentētas partiju apvienības 10 pamatnostādnes, gatavojoties 13.Saeimas vēlēšanām. Tāpat LRA forumā tika nominēts apvienības Ministru prezidenta kandidāts – Edvards Smiltēns, 12.Saeimas deputāts un LRA valdes loceklis.

Foruma laikā uz skatuves kāpa partiju apvienības vadība un viedokļa līderi, lai atskatītos uz aizvadīto laiku gan partijā kopumā, gan tās Saeimas frakcijā, kā arī lai iezīmētu partiju apvienības pamatnostādnes, kas kalpos par pamatu apvienības priekšvēlēšanu programmai.

Guntis Gladkins, LRA Pārstāvju sapulces priekšsēdētājs: “Šodien ir ļoti nozīmīga diena, kas iezīmē LRA oficiālo startu un arī mūsu pieteikumu 13. Saeimas vēlēšanām. Mūsu partiju apvienība ir sekmīgi aizvadījusi pašvaldību vēlēšanas, kurās guvām pārliecinošus rezultātus, iegūstot teju puses vēlētāju uzticību. Tas mums ļāva kļūt par otru lielāko reģionos pārstāvēto politisko spēku Latvijā. Tādu rezultātu mums izdevās panākt tikai ar saviem darbiem, kurus Latvijas iedzīvotāji novērtēja pozitīvi un izvēlējās mūsu partiju apvienību kā savu interešu pārstāvi un aizstāvi. LRA pievienojās arī vairāki politiskie spēki, un pašlaik partiju apvienība vieno 3 partijas: Reģionu Alianse, Vidzemes partija un partija “Ogres novadam”, 4 biedrības: “Sabiedrība Centriskai Politikai”, “Latgales Spēks”, “Liepājnieki” un “Latvijas Tautsaimniecības atbalsta kustība”, kā arī esam noslēguši sadarbības līgumus ar vairākām politiskām organizācijām un partijām. Līdz ar to mūsu kopīgā pārstāvniecība reģionos ir augusi un šobrīd pārstāvam vairāk nekā 60 reģionus. LRA radās ar mērķi Latvijas Saeimā pārstāvēt arī reģionu un pašvaldību intereses, ko neviena no tā laika politiskajā partijām, kuras pašlaik joprojām ir pie varas, nevēlējās un nebija ieinteresētas darīt.

Mēs apvienojam Latvijas reģionus un vēlamies redzēt Latviju ar tās kultūrvēsturiskajiem centriem arī nākotnē.”

Nellija Kleinberga, LRA valdes un frakcijas priekšsēdētāja: “Ienākot pa Saeimas durvīm mēs bijām nepieredzējuši cilvēki lielajā politikā, taču apvienību veidojušas politikā pieredzējušas personības, ar dziļu izpratni reģionu problemātikā. LRA frakcija vienmēr ir palikusi vienota. Bija cilvēki, kas izvēlējās aiziet – no ievēlētajiem 8 deputātiem vienā brīdī palikām septiņi, taču tagad mūsu rindas ir augušas un nu jau esam 10 cilvēki, kas pārstāv Latvijas iedzīvotājus zem LRA karoga. Mums pievienojās 3 Saeimas deputāti: Edvards Smiltēns, Silvija Šimfa, Arvīds Platpers.

Reģionu iedzīvotāju un uzņēmēju interešu aktīva aizstāvība valdības līmenī, piederības sajūtas reģioniem stiprināšana, taisnīgas valsts pārvaldes nodrošināšana – tās vienmēr ir bijušas LRA frakcijas prioritātes. Taču opozīcijas darbs nav vienkāršs – LRA no vienas no opozīcijas partijām šajos 4 gados ir kļuvusi par vienīgo reālo opozīcijas partiju. Tomēr tas mūs nekad nav atturējis no cīņas un mēs turpinām un turpināsim aizstāvēt savu vēlētāju intereses. Mēs esam lepni par savām idejām un likumprojektiem, kurus iesniedzām, un rezultātiem, kurus sasniedzām.”

LRA foruma izskaņā politisko apvienību veidojošo partiju vadītāji – Andrejs Ence, partijas “Reģionu Alianse” valdes priekšsēdētājs, Vents Armands Krauklis, partijas “Vidzemes partija” valdes priekšsēdētājs un Rūdolfs Kudļa, partijas “Ogres novadam” valdes loceklis, – nominēja partiju apvienības Ministru prezidenta kandidātu, kas arī bija foruma galvenais notikums.

Edvards Smiltēns, LRA Ministru prezidenta kandidāts: “Man ir liels gods, ka partiju apvienības “Latvijas Reģionu Apvienība” ir uzticējusies un nominējusi mani kā Ministru prezidenta amata kandidātu. Kopš dienas, kad pievienojos LRA, esmu sapratis, ka šī politiskā spēka galvenā priekšrocība ir spēja strādāt saliedēti, komandā, izvirzot kopīgus mērķus un kopā tos arī sasniedzot. Tā ir būtiska īpašība politiskajam spēkam, jo, tikai strādājot visi kopā, mēs varam panākt rezultātu un strādāt savu vēlētāju, visu Latvijas iedzīvotāju, labā.

LRA apvieno 2000 biedrus, vairāk nekā 250 pašvaldību deputātus teju 60 novados un 10 Saeimas deputātus. Mūsu cilvēki ir sevi pierādījuši kā atbildīgi un taisnīgi politiķi. Mēs visi esam vienisprāts, ka politikā nepieciešama paaudžu maiņa, tādēļ LRA sarakstos būs redzami daudzi jauni un talantīgi cilvēki. LRA izaicinājums – iet cīņā ar pārspēku. Citu politisko spēku rīcībā ir apjomīgi ministriju budžeti, ierēdņu un padoto armija, vērienīgas reklāmas iespējas un administratīvais resurss. Šobrīd pret LRA tiek realizēta izolēšanas taktika – noraidot praktiski visus priekšlikumus jau saknē, lai tie negūtu nekādu sabiedrības ievērību. Mūsu spēks ir brīvība – absolūta brīvība rīkoties sabiedrības interesēs. Mūs nesasien važās ne oligarhi, ne apšaubāmu sponsoru nauda. Tā ir mūsu priekšrocība un būtiska atšķirība no citiem politiskajiem spēkiem.

Ir kāda sen zināma patiesība – “Ja vērtības, uz kurām tu balsties, ir kristālskaidras, tad lēmumu pieņemšana kļūst ļoti vienkārša!” Šis ir stāsts par LRA. Mums ir skaidras vērtības, mūsu karogs ir sabiedrības intereses un pašu sirdsapziņa. Mēs esam gatavi smagam darbam un cīņai, kas būs gan priekšvēlēšanu laikā, gan strādājos 13.Saeimā.”

Par Edvardu Smiltēnu

Izvirzot Edvardu Smiltēnu par LRA Ministru prezidenta kandidātu, LRA veidojošo partiju līderi uzsvēra vairākas kvalitātes, kas piemīt nominantam:

  • Ieguvis maģistra grādu tiesību zinātnēs, kas ir ievērojama priekšrocība, jo pārzina valsts pārvaldes uzbūvi un likumdošanas nianses.
  • Astoņus gadus ir strādājis dažādos amatos valsts pārvaldē.
  • Rīkojis Latviju uzņēmēju misijas uz ārvalstīm, ar mērķi – veicināt Latvijas un citu valstu uzņēmēju sadarbību, piesaistot Latvijai ārvalstu investīcijas.
  • Brīvi pārvalda abas oficiālās Eiropas Savienības darba valodas – angļu un franču, kā arī brīvi sazinās krievu valodā,  kas ir būtiski, lai pārstāvētu Latvijas intereses starptautiskajā līmenī.
  • Viņš ir sportists, kas aktīvi nodarbojas ar basketbolu un tenisu. Sportiskais un sacensību gars viņam nav sveša lieta.
  • Ir daudzpusīgi attīstīts cilvēks, kuram nav sveša arī mūzika, jo lieliski spēlē bungas un ģitāru.
  • Edvards Smiltēns ir tēvs un ģimenes cilvēks, kurš nāk no reģiona.

Edvards Smiltēns ir saņēmis Francijas Republikas prezidenta piešķirto augsto apbalvojumu – Kavaliera pakāpes Goda Leģiona ordeni. Goda Leģiona ordenis ir Francijas Republikas augstākais goda apbalvojums, ko piešķir valsts prezidents par īpašiem militāriem vai civiliem nopelniem. Pasniedzot apbalvojumu, Francijas Republikas vēstniece Odile Supizona uzsvēra Edvarda Smiltēna lielo ieguldījumu Latvijas un Francijas attiecību stiprināšanā, darbojoties Latvijas Republikas Saeimas un Francijas parlamenta sadarbības grupā, kā arī veicinot sadarbību dažādu starpvalstu projektu ietvaros.