LRA 13. Saeimā nesadarbosies ar Saskaņu un citiem prokremliskiem spēkiem

Politisko partiju apvienības “Latvijas Reģionu Apvienība” (LRA) pārstāvju sapulcē šodien tika pieņemts lēmums neparakstīt PA “Jaunā Vienotība” (JV) izplatīto memorandu. Piedāvātais dokuments ir pārāk vispārīgs un nenovelk sarkano līniju sadarbībai ar partiju “Saskaņa”.

LRA skaidri definē, ka pēc Saeimas vēlēšanām nesadarbosies ar tādām partijām kā Saskaņa un Latvijas Krievu savienība, kā arī citiem prokremliski  orientētiem politiskajiem spēkiem, kuru darbība jebkādā veidā apdraud mūsu valsts neatkarību, drošību, kā arī latvisko identitāti un latvisko dzīvesveidu.

Guntis Gladkins, LRA pārstāvju sapulces priekšsēdētājs: “Tās ir mūsu sarkanās līnijas. JV piedāvātais variants tādas nenovelk un, mūsuprāt, pieļauj sadarbību ar Saskaņu nākamajā Saeimā. Ņemot vērā, ka tā sevi sauc par eiropeiski orientētu politisko spēku, partijām, kuras parakstījušas piedāvāto memorandu, pēc vēlēšanām, tas var izrādīties pietiekams arguments, lai tomēr atvērtu sadarbības durvis Saskaņai. Tāpēc, LRA jau šodien ir gatava deklarēt, ka nesadarbosies ar Saskaņu, īpaši ņemot vērā pēdējā laikā politiskos notikumus un tās tendences, ko redzam Latvijas politiskajā vidē – proti, atklātu Saskaņas vēlmi pārņemt varu Latvijā.”

Tāpat LRA neredz iespēju parakstīt JV piedāvāto memorandu arī morāli ētisku apsvērumu dēļ. “JV priekšgalā stāv cilvēki, kuri savulaik bija par sadarbību ar Saskaņu. Šis apstāklis nevieš uzticību arī piedāvātajam memorandam. Tāpat Vienotība, mūsuprāt, ir tiešā veidā atbildīga par to, ka: tik daudz cilvēki bija spiesti aizbraukt no valsts; dzīves līmenis starp Rīgu un reģioniem ir būtiski atšķirīgs; Latvijas iedzīvotāji ir spiesti maksāt miljardiem eiro par OIK, utt. Neskatoties uz to, ka JV pārvalda Ekonomikas ministriju, vērojama absolūta ignorance pret valsts līdzekļu izšķērdēšanu. Tas viss mums neļaut likt parakstu zem JV sagatavotā dokumenta,” uzsver Guntis Gladkins.

LRA ir skaidri noteikusi ar kuriem un kādiem politiskajiem spēkiem nesadarbosies. Taču mums tāpat ir skaidras tās vērtības, kuras mēs aizstāvēsim un lietas par kurām cīnīsimies nākamajā Saeimā:

LRA ir par spēcīgu Latviju Eiropas Savienības, NATO un OECD sastāvā. Mums nav pa ceļam ar partijām, kuras domā citādi. Turklāt mums daudz aktīvāk jāaizstāv mūsu Latvijas nacionālās interesēs Eiropas Savienībā.

LRA aizstāvēs Satversmē nostiprinātās Latvijas pamatvērtības, tostarp arī latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu.

LRA iestājas par Latvijas kultūras un latviskā dzīvesveida saglabāšanu.

LRA ir par postpadomju valsts pārvaldes stila izskaušanu, kurā valsts budžeta līdzekļi tiek dalīti pēc partejiskās piederības varas partijām.

LRA ir par sabiedrībai skaidru un saprotamu nosacījumu ieviešanu likumdošanā – kā panākt tiesībsargājošo, uzraugošo un valsts pārvaldes institūciju vadītāju/darbinieku tiešu atbildību par pieņemtajiem lēmumiem un viņu darbības sekām.