J.Viļums: Kučinska valdībai jādemisionē

Partiju apvienība “Latvijas Reģionu Apvienība” uzskata, ka ņemot vērā ne vien pēdējās nedēļas notikumus Latvijas politikā un finanšu sektorā, bet visas valdības neizdarības, kas izgaismojušās pēdējā gada laikā, Māra Kučinska valdība sevi ir tiktāl diskreditējusi sabiedrības acīs, ka tai būtu jāatkāpjas.

Sabiedrības neapmierinātība ar valdības darbu pieaug, un pēdējā laikā redzam skandālus, kas skar nozari pēc nozares – vai tā ir veselība, enerģētika, ekonomika, vai finanses un banku sektors. Taču izskatās, ka šīs valdības moto ir: “Nāks lielākas nepatikšanas, šīs aizmirsīsies!” Ar šādu cerību Kučinska ministru kabinets “veļas” no vienām problēmām uz citām. Un redzam, ka tas strādā. Kurš šodien vairs domā par OIK skandālu, kas tikai pirms divām nedēļām bija aktualitāte numur viens, kurš vairs domā par maksātnespējas administratoru skandālu vai par oligarhu sāgu? Neviens, jo Latvija ir ievilkta atkal jaunā, nu jau starptautiskā skandālā.

Juris Viļums, LRA frakcijas priekšsēdētājas vietnieks: “Praktiski nav nevienas ministrijas, kas pēdējos divos gados nebūtu ievilkta kādā skaļā skandālā: Veselības ministrija ar e-veselības stāstu un miljardu budžetu, kura izlietojums nav skaidrs; Izglītības ministrija ar vairāk nekā 15 reformām, ko vēlas pasniegt kā vienu; Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ar stāstu par riepu izgāztuvēm, neizsmeltajiem gudrona dīķiem un nespēju stiprināt reģionus; Zemkopības ministrs, aiz kura velkas oligarhu sarunu ēna; Satiksmes ministrija ar teju bankrotējušu Latvijas Dzelzceļu un AirBaltic; Tieslietu ministrs, kura partijai pārmet saistību ar maksātnespējas administratoriem; Labklājības ministrija, kas gadiem ilgi nevar atrisināt jautājumu ar bērnu namiem un bērnu adopciju uz ārvalstīm; Ekonomikas ministrija ar OIK skandālu un acīmredzamu vēlmi saknē sagraut Latvijas uzņēmēju spēju konkurēt Latvijā un ārpus tās; Iekšlietu ministrija ar nepārtrauktiem sistēmas darbinieku korupcijas skandāliem, atalgojuma problēmām un darbinieku trūkumu; Ārlietu ministrija, kas nespēj aizsargāt mūsu pilsoņu tiesības ārvalstīs un mūsu bērni bez pamata tiek atņemti ģimenēm un atdoti adopcijai; Aizsardzības ministrija – ar ieroču iepirkumu skandāliem; un, protams, arī Finanšu ministrija ar nodokļu reformu, kura novedusi pie situācijas, ka pat paši ministrijas ierēdņi nespēj saprast, kā tikt galā ar tās graujošajām sekām. Tieši Finanšu ministrijas nespēja veikt savu funkciju un nodrošināt finanšu nozares un banku sektora uzraugu pilnvērtīgu darbību, novedusi pie tā, ka Latvija kļuvusi par apsmieklu starptautiskā līmenī – naudas atmazgātāju valsti, kur zeļ un plaukst korupcija visaugstākajos līmeņos un kuras finanšu “galva” ir nonācis aiz restēm. Kučinska valdība sevi ir izsmēlusi skandālu ziņā. Normālā valstī parlaments neminstinoties nobalsotu par tās demisiju. Vāja ir cerība, ka tas varētu notikt pie mums, taču tas nemaina lietas būtību – valdībai ir jāatkāpjas.”

Izvirzot priekšplānā Latvijas Bankas prezidenta jautājumu, aizmirstam par citām tikpat lielām problēmām, piemēram, ABLV bankas jautājumu. Izskatās, ka to pat apzināti vēlas padarīt par maznozīmīgāku. “Vai tam par iemeslu būtu tas, ka šī banka ir devusi naudu praktiski visām politiskajām partijām? Cienījamās partijas, jums taču jāsaprot, ka tā ir netīra nauda. Ir, protams, velti cerēt, ka jūs to atmaksāsiet, bet es jūs aicinātu, ņemot vērā pēdējo dienu notikumus un sekas, ko tie rada un vēl var radīt Latvijai, būt daudz atbildīgākiem gan pret savu darbu, gan sabiedrību, kura jums ir uzticējusi šīs valsts valdīšanu,” uzsver Juris Viļums.