Balsojumā par Valsts prezidentu visi LRA deputāti turēja doto vārdu

Latvijas Reģionu apvienība apsveic jaunievēlēto Valsts prezidentu Raimondu Vējoni un izsaka cerību, ka turpmākos četrus gadus Raimonds Vējonis sevi pilnībā veltīs darbam Latvijas valsts un tās iedzīvotāju labā, pildot priekšvēlēšanu debatēs paustos solījumus un apņemšanās un cienīgi pārstāvot Latvijas valsti gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī. Latvijas Reģionu apvienība vienlaikus pilnībā atzīst vēlēšanu rezultātus un uzskata, ka vēlēšanas ir notikušas atbilstoši valsts likumdošanai.

 

Vienlaikus LRA pauž bažas par publiskajā telpā vairāku politiķu un politikas ekspertu iniciētajām spekulācijām par to, kā un kuras partijas deputāti ir balsojuši par Raimondu Vējoni pēdējā balsojumā.

 

LRA uzsver, ka minējumi par to, ka kāds no Latvijas Reģionu apvienības Saeimas frakcijas deputātiem pēdējā vēlēšanu kārtā būtu balsojis par Raimondu Vējoni, ir pilnībā nepamatoti. LRA frakcijas deputāti pilnībā atbalstīja savu izvirzīto prezidenta amata kandidātu Mārtiņu Bondaru, balsojot pret visiem pārējiem izvirzītajiem prezidenta amata pretendentiem. Lai izvairītos no jebkādām nevajadzīgām diskusijām un spekulācijām, LRA deputāti savu balsojumu ir fiksējuši, nofotografējot vēlēšanu biļetenus. Jau laikus pieļaujot vēlāku spekulāciju iespējamību, viens no frakcijas deputātiem – Juris Viļums – pēdējā balsojumu kārtā nepiedalījās vispār.