“Ātro kredītu” devējus ierobežojošs likumprojekts iestrēdzis Saeimā

Šodien, plkst. 11.00, notiks Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde, kurā skatīs PPA “Latvijas Reģionu Apvienība” (LRA) virzīto likumprojektu “Grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā”. Tā mērķis: ierobežot “ātro kredītu” devēju “apetīti”, nosakot dienas procentu likmi – 0,07% jeb aptuveni 25% gadā; nojaukt trīspakāpju kreditēšanas sistēmu, kas patērētājam nav izprotama.

Attiecīgie grozījumi Saeimas 1. lasījumā tika pieņemti vēl 21. jūnijā. Ir pagājis pusotrs mēnesis un sāk izskatīties, ka komisija nespēj vai nevēlas spert nākamo soli šajā jautājumā. Likumprojektam ir iesniegti vairāki priekšlikumi, kuri gaida, lai nonāktu uz deputātu galdiem balsojumam nākamajā jeb otrajā lasījumā. Taču pagājušās nedēļas Tautsaimniecības komisijas sēdē balsot par dokumenta tālāko virzību pat nebija iespējams. No 13 deputātiem uz to bija ieradušies tikai pieci. Līdz ar kvoruma neesamību, likumprojekta jautājums tā arī palika neskatīts. Šāda vilcināšanās un neizlēmība liek domāt par ļoti spēcīgu “ātro kredītu” devēju lobiju Latvijas parlamentā.

Jau šodien Tautsaimniecības komisija mēģinās vēlreiz skatīt LRA iesniegto likumprojektu. Atliek vien cerēt, ka tās sastāvā esošie deputāti būs gana apzinīgi, lai ierastos darbā. Aicinām arī medijus pievērst uzmanību šim jautājumus un apmeklēt Tautsaimniecības, agrārā, vides un reģionālās politikas komisijas sēdi, kurā šodien būtu jāpieņem lēmums par “ātro kredītu” ierobežošanu.